KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848093
*
nr 1284 8093
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 18:16:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 13:12:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Mossberg
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Mossberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar mossberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55
*
Gunnar Mossberg
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Mossberg
nr 1284 8093
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 13:12:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Mossberg
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gunnar Mossberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar mossberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55